“Bütüne Dair” resim sergisi, SKSMde sanatseverleri ağırlıyor

KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ SEFAKÖY KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ’NDE (SKSM) İLK KİŞİSEL SERGİSİNİ SANATSEVERLERLE BULUŞTURAN SANATÇI AYSEL KILAGÖZ, DOĞA, DENİZ VE ÖZGÜRLÜK TEMALI ÇALIŞMALARINI İZLEYİCİNİN BEĞENİSİNE SUNDU.

“Bütüne Dair” resim sergisi, SKSMde sanatseverleri ağırlıyor

Küçükçekmece Belediyesi Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde (SKSM) ilk kişisel sergisini sanatseverlerle buluşturan sanatçı Aysel Kılagöz, doğa, deniz ve özgürlük temalı çalışmalarını izleyicinin beğenisine sundu.


Küçükçekmece Belediyesi Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde sanatçı Aysel Kılagöz, ilk kişisel sergisini sanatseverlerle buluşturdu. Ressam Aysel Kılagöz’ün yağlıboya ve akrilik tekniğiyle yapmış olduğu eserlerinden oluşan “Bütüne Dair” isimli serginin açılışına sanatseverler büyük ilgi gösterdi. Doğa, deniz ve özgürlük temalarından ve 52 adet eserden oluşan sergi, 20 Kasım’a kadar SKSM’de ziyarete açık olacak.


“Bütün yollar bende doğaya çıkıyor”


Eserlerini ilk kez sanatseverlerin beğenisine sunmanın mutluluğunu yaşayan Aysel Kılagöz ‘’ Sanat her daim benim içimdeydi. 15 yıldır resimle uğraşıyorum. ‘Bütüne Dair’ uzun bir çalışma sonucu ortaya çıktı. Kısacası bu sergi resim yolculuğumun bir hikâyesi de diyebiliriz. Doğaya âşığım ve genelde doğa, deniz üzerine resimler yapıyorum. Bu temadan uzaklaşamıyorum. Bütün yollar bende doğaya çıkıyor. Beni bu yolculukta destekleyen başta Belediye Başkanımız Kemal Çebi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca heyecanıma ortak olan ve beni yalnız bırakmayan tüm sanatseverlere de katılımlarından dolayı teşekkür ederim’’ dedi.


“Sanatın ve sanatçının yanında olmaya devam edeceğiz”


Sanatçıyı tebrik eden Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç, ‘’Aysel Kılagöz’e kıymetli çalışmalarıyla kentimize değer kattığı için teşekkür ediyorum. Bir ülkede, bir ilçede nitelikli izleyici olması çok önemli. Küçükçekmece’de yaşayıp da güzel sanatlara ilgisi olan hiçbir gencimizi yalnız bırakmıyoruz. Dışarda para vererek alacakları eğitimleri Küçükçekmece Belediyesi olarak ücretsiz veriyoruz. Hem Güzel Sanatlar Akademimiz de hem de Müzik Akademimiz de eğitim gören gençler üniversitelerin yetenek sınavlarında rahatça başarı gösterebiliyor. İlçemizde 4 adet sergi salonumuz var. Sanata ve sanatçıya destek vermeye, onların yanında olmaya devam edeceğiz’’ dedi.