Yunus Ensari resim yarışması ödülleri sahiplerini buldu…

Ankara’nın tanınmış iş insanlarından 101 yaşında ki Yunus Ensari adına 5.si düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren resimlerin sergilenmesi ve ödüllerin sahiplerini bulma töreni gerçekleştirildi.

Yunus Ensari resim yarışması ödülleri sahiplerini buldu…

101 yaşında yaşayan çınar olarak bilinen ve çalışma azmini ilerleyen yaşına rağmen kaybetmemiş olan Yunus Ensari adına düzenlen Resim yarışmasının ödül töreni sanatseverlerin ve Yunus Ensari’nin dostlarının katılımıyla muhteşem bir törenle yapıldı.

Törende konuşan Yunus Ensari duygu dolu anlar yaşarken daha önce Bitlis’in Ahlat ilçesinde başlattıkları resim yarışmasının Ankara’da 5.sini gerçekleştirdiklerini dile getirirken amaçlarının bu resim yarışmasıyla insanlara sanatı sevdirmek ve insanların içlerinde ki sanatçılığın dışarıya vurmasını sağlamak istediklerini kaydetti.

BAŞARI ÖDÜLLERİ

Yunus Ensari Resim yarışmasına 580 eser katıldı. İlk elemeyi geçen 69 eser arasında jüri üyeleri Bünyamin Balamir, Hüseyin Yıldırım, Mahir Güven, Tansel Türkdoğan ve Yalçın Gökçebağ’ın yaptığı değerlendirmeler sonucunda birincilik ödülüne İstanbul’dan Samed Arda Selim, ikincilik ödülüne yine İstanbul’dan Cansu Kahraman üçüncülük ödülüne ise Muğla’dan Uysal Tuğba Yeşil layık görüldü. Yarışmaya Eskişehir’den katılan Bernan İnan ve Nevşehir’den katılan Soner Zağıl’ın resimleri ise Mansiyon ödülüne layık görüldü.

SERGİLENMEYE DEĞER GÖRÜLEN ÖDÜLLER

Balıkesirden Altay Aldoğan, İzmir’den Ayşe Gürpınar, Antalya’dan Baki Bodur, Ankara’dan Banu Taşkent, Mizgin Müjde Görücü,  İstanbul’dan Batuhan Daşdemir, Gamze Soykan, Bursa’dan Buse Deveci, Eskişehir’den Emrah Akkayüz, Gülnihan Kaynar, İrfan Dönmez, Mevlüt Akar, Yasin Canlı, Aslıhan Uruş,  Çanakkale’den Elif Havuz,  Soner Civrizoğlu’nun eserleri ise sergilenmeye değer görüldü.