Tuncay Yalın, Cennetimdeki Yasak eserinin klibini Çamlıdere'de çekti

Eczacı Bestekar diye bilinen sanatçı Tuncay Yalın son klibini Çamlıdere'nin doğal güzellikleri içerisinde çekti. Sözleri Bolat Ünsal'a ait "Cennetimde ki Yasak" isimli eseri besteleyen ve seslendiren ünlü sanatçı Tuncay Yalın'ın klibi NetD ve tüm dijital platformlardan müzikseverlerle buluştu.

Tuncay Yalın, Cennetimdeki Yasak eserinin klibini Çamlıdere'de çekti

Eczacı Bestekar olarak bilinen sanatçı Tuncay Yalın son klibini Çamlıdere'nin doğal güzellikleri içerisinde çekti. Sözleri Bolat Ünsal'a ait "Cennetimdeki Yasak" isimli eseri besteleyen ve seslendiren ünlü sanatçı Tuncay Yalın'ın klibi Ray Prodüksyon tarafından çekildi. Klip, NETD ve tüm dijital platformlarda yer almaya başlayarak müzikseverlerle buluştu. 

Ankara'nın tarihi ve kültürel değerleriyle doğal güzelliklerinin birarada bulunduğu Çamlıdere'nin tanıtımı için önemli bir çalışma olan klip için Çamlıdere Belediye Başkanı H. Caner Can'da memnuniyetini dile getirdi. 

TUNCAY YALIN KİMDİR?

 06 Nisan 1949 tarihinde Kamile hanımla, Mülki İdari Amirlerinden merhum Reşit Bey”in üç çocuğunun en küçüğü olarak Van”da dünyaya geldi. İki ablası bulunan Yalın, Ankara Namık Kemal İlkokulunda öğrenime başladı. Ortaokulu Kastamonu Abdurrahman Paşa Lisesinde, Lise tahsilini Ankara Atatürk Lisesinde tamamladı. Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden 1974 yılında mezun olan, aynı yıl Balıkesir” 9 ncu Ana jet Komutanlığı Revir Eczanesinde yedek subaylık hizmetine başlayan, terhis olunca Sağlık Bakanlığı Refik Saydam enstitüsü İlaç Kontrol Şubesinde çalışma hayatına merhaba diyen Tuncay Yalın, bir dönem Sağlık Bakanı Mehmet Aydın”ın Danışmanlığını yaptı.

Müzikle ilgisi ilkokul üçüncü sınıfta bağlama çalarak başlayan, 1981 yılında Ankara Radyosunun açmış olduğu “Ön Dinleme Sınavı”nı kazanan Tuncay Yalın, Metin Everes ve Ahmet Hatipoğlu”nun öğrencileri arasında yeraldı. 1986 yılında, Kültür Bakanlığı Ankara Devlet Klâsik Türk Müziği Korosu”nun sınavını kazanan Yalın, halen bu kadrodaki ses sanatçılığı görevini sürdürüyor.

Uzun yıllar kürek sporuyla da uğraşan, lise yıllarında karikatür çalışmalarıyla da tanınan, bu alanda ödülleri bulunan, “Sanatçı Eczacılar” gecelerinde ses sanatçısı olarak yarışmalara katılan Tuncay Yalın, bu alanda da değişik ödüller aldı.

Tanbur çalan, Tuncay Yalın 1997–2006 yılları arasında “Kanal-A Televizyonu”nda ve 2007 yılından itibarende “Başkent Televizyonun”da, “Dilden Gönüle” adlı TSM programını, ayrıca Türkiye Polis Radyosunda her Cuma 15.00”de canlı olarak programı hazırlayıp sundu.
Yönetmen Özdemir Birsel”in Elvan Filmcilik adına çektiği 7 bölümlük “Dede Efendi” dizisinde “Şakir Ağa” rolünü üstlenen, kasetleri bulunan, kendisi gibi Eczacı olan Melek hanımla evli, Aylin (1993) isimli bir kız babası olan TRT Repertuarında 32 ayrı bestesi bulunan Tuncay Yalın”ın (söz yazarlarıyla) eserlerinden bazılarının isimleri: Kader mahkûmuyum (Yalçın Benlican), Yüzyılın aşkı (İlknur Sevim), Aklın varsa unutursun (Münire Aksaray) , Sen bilmiyorsun (Cemal Safi), Beni ara (Asuman Erdemli), Bir daha düşün (Sadık Atay), Senin farkın olmalı (Aşkın Tuna), Unuttum seni (Süleyman Saylan), İstanbul”a küskünüm (Ayşe Ebru Uzel-Nedim Saatçioğlu)