40 kadın 40 başlık konulu fotoğraf sergisinin galası yapıldı

Anadolu Kültür ve Sanat Değerlerini Anlama Derneğinin 8 Mart Dünya Kadınlar günü için derlediği “40 kadın 40 başlık” konulu fotoğaf  sergisinin Galası  ANATOLİUM AVM’de  gerçekleştirildi.

40 kadın 40 başlık  konulu fotoğraf sergisinin galası yapıldı

4 Mart Çarşamba günü  Anatolium AVM’ nin ev sahipliğinde sanat severlerle buluşan fotoğraflar, sergilendikleri süre boyunca yoğun ilgi gördü. 8 Mart Pazar günü Kültür Bakanlığı yetkilileri ve sivil toplum kuruluşlarından temsilcilerin katılımıyla halka açık olarak gerçekleştirilen galada  sahnelenen dans gösterisi büyük bir ilgi ve merakla izlendi.

Anadolu’da kadınların baş bağlama  biçimlerinin konu edildiği bir  TÜRKMEN Köyünde çekilen  fotoğraflar Anadolu Kültür  ve Sanat Değerlerini Anlama Derneğinin katkıları ve Anatolium AVM’nin ev sahipliğinde sanat severlerle buluştu.

 Anadolu’nun ikilimine, doğasına göre renklenen insan coğrafyansının çoşkusunu, hüznünü, mutlululuğunu, derin acılarını ve hatta medeni halini hikayeleştiren “BAŞ BAĞLAMA”  biçimlerinin  fotoğraflandığı sergi yoğun  ilgi gördü.

Gala etkinliğinde kısa bir konuşma yapan Anadolu Kültür ve Sanat Değerlerini Anlama Derneği Başkanı Serap ERKOÇ  “8 mart dünya emekçi kadınlar günün bizde anladığımız dilen sanatın iyileştirici ve birleştirici diliyle kutluyoruz. Bu harika çalışmada çok emek var  emeği geçen herkese de çok teşekkür ederek sözlerine başladı.  

Konuşmasında serginin hayat bulma aşaması ile ilgili bilgiler veren ERKOÇ;

Bu fotoğrafları derlemek için yaklaşık 2 senedir çalışıyoruz,  dernek bünyesinde fedakarlıkla bu çalışmaların halka buluşmasına katkı sunan   heykeltraş ve fotograf sanatçısı Cenk ÇEPEL ve  Müzisyen Gürol Sezgin, Tasarımcı Güner Tokgöz ve Dans gösterisi için haftalardır çalışan Hacettepe bale bölümü öğrencileri İREM VE TÜLİNE  Ayıca moda tasarımcımız Sinem Soydan  hepsine çok teşekkür ediyorum”dedi

Dernek olarak Yıllardır Anadolu kültürüne ait çeşitli konularda araştırmalar ve çalışmalar yürüttükleri söyleyen Erkoç “ ANATOLİUM AVM”

Yöneticlerinin  yaptıkarı her çalışmada kendilerini desteklemelerinden büyük mutluk ve onur duyduğunu ve bundan sonra da her çalışmalarında ev sahibi olarak ANATOLİUM AVM yanlarında görmek istediklerini söyleyerek sözlerini tamamladı.