Bakan Yardımcısı Yavuz: Kültür Festivali'nin  kapsamı genişleyecek

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz gündeme ilişkin konuları redaktör haber youtube kanalında değerlendirdi.

Bakan Yardımcısı Yavuz: Kültür Festivali'nin  kapsamı genişleyecek

 

Redaktörhaber'den İbrahim Gökdemir'in sorularını yanıtlayan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz,  Başkent Kültür Yolu Festivali etkinliklerin kapsamının genişleyeceğinin altını çizdi
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Başkentin tanıtımında Kültür yolu festivalinin büyük bir önemi sahip olduğunu hatırlattı.
kültür ve turizm haberciliğinin yaygınlaştırılması gerektiğini ifade etti. Bakan Yardımcısı Yavuz, katılımcılara ayrıca Kültür Yolu festivali hakkında bilgiler vererek

Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz son 1 aydır Kültür Yolu Festivalleri ile ülkemizin her yerinde heyecan yarattıklarını belirterek, “Ankara’da 78 farklı noktada 629 etkinliğe ev sahipliği yapıyoruz. Bizi bu projede yalnız bırakmayan basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Çünkü konular ve işler ancak onlar etkin bir şekilde kamuoyuna duyurdukları zaman tamamlanıyor. Ben bu projeyi çok değerli buluyorum. Biz bakanlık olarak ülkemizdeki değerlerimizi tanıtmak ve anlatmak için titiz, detaylı, kapsamlı çalışmalar yapıyoruz. Ülkemizi deniz, kum, güneş ile sadece bir tatil ülkesi olarak değil tüm değerlerimizi, eşsiz tarihimizi ve kültürel mirasımızı tüm dünyada tanıtıyoruz. Biz özellikle kültür sanat ve turizm alanlarında uzmanlaşmış basın mensuplarımızın olmasını önemsiyoruz. Bu projenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
Kültür Yolu Festivalinin geleneksel olarak 1 Ekim'de başladığını belirten Yavuz, bu kültürel faaliyetlerinin daha yaygınlaşacağının altını çizdi.
Bakan Yardımcısı Yavuz, festival yapılacak iller olarak; İzmir - Efes'te,  Adana'da Portakal Çiçeği festivali ve Gaziantep Gastronomi günleri kapsamında bu kültürel yelpazenin daha da genişleyeceğini ifade etti.
Başkent Kültür Yolu Festivali'nin bu yılki son etkinliği 23 Ekim tarihinde gerçekleşecek