Kırşehirliler bu gecede buluşacak

18 Aralık Cumartesi günü Ankara'da düzenlenecek olan ''Kırşehir Sanat ve Kültür Gecesi'' için hazırlıklar sürüyor.

Kırşehirliler bu gecede buluşacak

 

18 Aralık Cumartesi günü Ankara'da düzenlenecek olan ''Kırşehir Sanat ve Kültür Gecesi'' için hazırlıklar sürüyor.

Redaktör Haber Dergisi İmtiyaz Sahibi İbrahim Gökdemir Kırşehirliler  Vakfı Başkanı Sevilay Aslan'ı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Uzun yıllar özlemle beklenen kimsenin öncülük etmediği buluşma geceleri için Vakıf Başkanı Sevilay Aslan kolları sıvadı. Yaklaşık 9 yıldır düzenlenmeyen organizasyona öncülük eden Vakıf Başkanı Sevilay Aslan, çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

Müzede ilk etkinlik

Eski Türk Ocağı Genel Merkezi, şimdiki Resim Heykel müzesinde gerçekleşecek olan etkinlik ilk defa bir STK tarafından kullanılmış olacak. 

Konu ile ilgili bilgi veren Başkan  Aslan, Kırşehir'i tanıtmak, birlik ve beraberliği sağlamak için çaba gösterdiklerini söyledi.

Aslan, "Ankara'da Kırşehir kültürünü en iyi şekilde anlatıp ve tanıtacağımız ''Kırşehir Sanat ve Kültür Gecesi'nde yıllar sonra bir ilki de yaşamış olacağız. Ankara'da yaşayan yüz binlerce Kırşehirlinin birbirine olan özlemini bir nebzede gidermiş olacağız. Bütün siyasetçilerimiz, bürokratlarımız, iş insanlarımız  ve Ankara'da yaşayan bütün hemşehrilemizle bir araya gelerek tek yumruk olacağız"dedi.


Redaktör Haber Dergisi İmtiyaz Sahibi Kültür Sanat Muhabirleri Derneği Başkanı İbrahim Gökdemir ise,Hemşehri derneklerinin kendi memleketlerindeki kültürlerini yaşatmak için Ankara'da gösterilen çabanın takdire şayan olduğunu ve bu tür organizasyonların sürdürülebilir hale gelmesini desteklediklerini aktardı.

18 Aralık Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan Nazlı Öksüz ve İsmail Altunsaray'ın sahne alacağı ayrıca birçok sürpriz etkinliklerin gerçekleşeceği program, Yeşil Kaman TV, Redaktör Haber ve birçok yerel kanaldan canlı yayınlanacak.