Disney Plus nedir? Disney Plus nasıl izlenir? Disney Plus içerikleri nelerdir? Disney plus dizileri nelerdir? Disney Plus Türkiye'ye geldi mi?

Disney Plus nedir? Disney Plus nasıl izlenir? Disney Plus içerikleri nelerdir? Disney plus dizileri nelerdir? Disney Plus Türkiye'ye geldi mi? Disney plus fiyatı nedir? işte bütün bu soruların cevapları haberimizde...

Disney Plus nedir? Disney Plus nasıl izlenir? Disney Plus içerikleri nelerdir? Disney plus dizileri nelerdir? Disney Plus Türkiye'ye geldi mi?

Disney Plus nedir? Disney Plus nasıl izlenir? Disney Plus içerikleri nelerdir? Disney plus dizileri nelerdir? Disney Plus Türkiye'ye geldi mi? Disney plus fiyatı nedir? işte bütün bu soruların cevapları haberimizde...

DİSNEY PLUS TÜRKİYE'YE ÜYE OLMAK KAÇ TL

Disney Plus dünyanın en büyük dizi ve sinema izleme platformlarından biridir. Disney Plus Türkiye'de kullanıma başladı. Dijital içerik platformları içerisinde en büyüğü diyebiliriz Disney Plus için. üyelik fiyatı aylık 34,99 TL, yıllık 349,90 TL olarak belirlendi. Ön kayıt yaptıranlar içinse 8 ay fiyatına 12 ay kampanyası mevcut. Yani 1 yıllık üyelik %16 daha uygun fiyatla 279,90 TL’ye denk geliyor. Ayrıca iOS ve Android uygulamaları üzerinden uygulama içi satın alma özelliği ile de üye olabiliyorsunuz.

DİSNEY PLUS'TA HANGİ FİLMLER VE DİZİLER VAR?

Platformdaki seçkin içerikler, daha yüksek kaliteli bir görüntü sunan IMAX teknolojisiyle de izlenebiliyor. Ebeveynlerin kolayca oluşturabilecekleri 'Çocuk Profili' ile belirli yaşlara özel içerikler de sunan Disney+ Plus, Luka gibi Pixar içeriklerini de bünyesinde barındırıyor.

YERLİ DİZİLER NELERDİR?

Kaçış (Engin Akyürek)
Gri (Timuçin Esen)
Avcı (Pınar Deniz)
Dünyayla Benim Aramda (Demet Özdemir, Buğra Gülsoy)
Disney Plus'taki yerli filmler:

Recep İvedik 7
Kral Şakir: Geri Dönüşüm
DİSNEY PLUS'TA ORJİNAL YAPIMLAR NELER?

Pam & Tommy
How I Met Your Father
The Dropout
The Kardashians
Disney Plus'ın yayınlayacağı sevilen içerikler:
The Simpsons
The Walking Dead
Lost
American Horror Story
Grey’s Anatomy
How I Met Your Mother
Desperate Housewifes
Star Wars’un Disney+ orijinal içerikleri olan “The Book of Boba Fett” ve her iki sezonuyla “The Mandalorian”ın yanı sıra heyecanla beklenen “Obi-Wan Kenobi” dizilerine erişebiliyorlar. Lansmanla birlikte kullanıcılar, Oscar adayı “Shang-Chi ve On Halka Efsanesi”, “Eternals”, “Avengers: Endgame”, “Captain Marvel”, “Black Widow”’u içeren 60'tan fazla Marvel filmi ve “Ms. Marvel”, “Loki”, “WandaVision” ve “Hawkeye” dahil 80’den fazla Marvel serisine erişebiliyorlar. Disney+, “She-Hulk” ve Samuel L. Jackson’ın yer aldığı “Secret Invasion”’ı sırada gelecek orijinal yapımlar arasında duyurdu.

Yine yapılan duyuruya göre "Oyuncak Hikayesi" serisinin tamamı, iki Oscar ödüllü “Soul”, Oscar Ödülü adayı "Luka" ve son dönemin öne çıkan animasyonlarından “Kırmızı” ve bundan sonra yayınlanacak tüm Disney ve Pixar içerikleri de Disney+’ta olacak. Oscar ödüllü “Enkanto: Sihirli Dünya”, “Karlar Ülkesi” filmleri ve Walt Disney Animation Studios'a ait 100'den fazla yapımının yanı sıra "Raya ve Son Ejderha" ve “Mulan (2020)” gibi Disney filmleri de platformda yerini alan içerikler arasında bulunuyor.

Ayrıca, Emma Stone’un “Cruella de Vil”i canlandırdığı Oscar ödüllü “Cruella”, Dwayne Johnson ve Emily Blunt ile “Jungle Cruise” ve Tom Hanks ile tekrar hayat bulmaya hazırlanan Disney+ orijinali Pinokyo gibi Disney’in tüm canlı aksiyon filmleri de Disney+’ta yer alıyor. “Mucize: Uğur Böceği ile Kara Kedi”, “Fineas ve Förb” ve “Zatonya” da dahil olmak üzere yüzlerce Disney Channel çizgi dizisi, orijinal filmi ve özel bölümü de yine Disney+ üyelerine sunuluyor.