Bakan Ersoy, ASBÜ'de Türkçe Verintiler Sergisi’ni gezdi

Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında Türk Dil Kurumu tarafından Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesin de düzenlenen Türkçe Verintiler Sergisi’ni Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ziyaret etti

Bakan Ersoy, ASBÜ'de Türkçe Verintiler Sergisi’ni gezdi

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından organize edilen Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında Türk Dil Kurumu tarafından Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesin de düzenlenen Türkçe Verintiler Sergisi’ni Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ziyaret etti. Bakan Ersoy'a Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz ve ASBÜ Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan'da eşlik etti.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ‘Gelecek Gençlerin: Kültür Endüstrilerine Destek Programı’ kapsamında genç katılımcıların ‘Ankara’ teması ile gerçekleştirdikleri ‘Başkenti Hayallerinle Dijitale Taşı’ NFT sergisini de ziyaret eden Bakan Ersoy ve Bakan Yardımcısı Yavuz, Türk Dil Kurumu tarafından Türkçe üzerinden başka dillere geçmiş kelimelerin gösterildiği ‘Türkçe Verintiler’ sergisini de gezdi.